דף הבית | קשר | מפת האתר | english english

לימודים

בית ספר להכשרת מטפלי SPA

החזון: קורס הכשרת מטפלי SPA באוירת SPA.

לכל אלה אשר מחפשים לעשות קריירה כמטפלים באתרי ספא בארץ או כמטפלים עצמאיים. פיתחנו קורס המכיל את כל מיגוון המקצועות והטיפוליי ם אשר נהוגים באתרי ומכוני SPAבעולם בכלל ובישראל בפרט. .

 

בית ספר להכשרת מטפלי SPA / קבוצת מודולים - MT - Massage Therapy - עיסויים מקטגטוריה ראשונה.

קבוצת מודולים - MT - Massage Therapy - עיסויים מקטגטוריה ראשונה.

 

קבוצת מודולים - MT - Massage Therapy - עיסויים מקטגטוריה ראשונה. (מודול MT101 ומודול MT102 חובה. בנוסף יש לבחור אחד מתוך המודולים הנותרים). 174 ש"ל - 9 נק' קרדיט.
 
 
MT101 הכנות לקראת עיסוי - 18 ש"ל - 1 נק' קרדיט (מודול חובה בקבוצה זו)
במודול זה תלמדו על מגוון התכשירים והמכשירים מקצועיים העומדים לרשותנו במהלך הטיפול. ניישם את הנלמד בפרק התישאול הלכה למעשה תוך לקיחה בחשבון אינדיקציות קונטרה-אינדיקציות. ובכך נלמד להתאים את הטיפול למטופל וננקוט באיסטרטגיה הטיפולית הטובה ביותר למטופל בנקודת זמן זו. שיטות הלימוד במודול זה כוללות הרצאות פרונטליות, ניתוח תאורי מקרה רבים והדגמות והתנסויות בכיתה. ההתקדמות תמדד על ידי בחנים והצגת ניתוח תאורי מקרה ותשאול של הסטודנטים מול הכיתה.   
 
MT102 עיסוי קלאסי שבדי - 78 ש"ל - 4 נק' קרדיט (מודול חובה בקבוצה זו)

העיסוי השבדי הינו הגישה העכשוית והבסיס לכל מה שאנו, בעולם המערבי, תופסים כעיסוי קלאסי לשמירה על בריאות וחוסן גופני תקינים. הוא מוגדר כעיסוי רקמות רכות. מטפל טוב מוגדר כאחד שתוך כדי טיפול מגע בגוף, נוגע גם בנפש. על כן עיסוי שבדי איכותי נותן מרגוע ומשחרר שרירים ורקמות בגוף, אך בד בבד יפעל גם ברמה הנפשית. מחקרים הראו כי עיסוי גם אם הוא מתבצע על החלק החיצוני של הגוף ובצורה של ליטוף ולישה, ללא פעילות אגרסיבית, מעורר בלוטות ותהליכים גופניים ונפשיים אשר גורמים לתופעה מדהימה של הרגעה גופנית ונפשית, ומאפשרת להטען ולהתנקות כל פעם מחד. לחדש ולעורר ולהאיץ תהליכי החלמה. הקורס כולל חומר תיאורתי ומעשי ואת כל הפרוצדורות לפני, בזמן ואחרי העיסוי

 

 

 

MT103 שיאצו - 78 ש"ל - 4 נק' קרדיט (מודול בחירה בקבוצה זו)
שיאצוהינה שיטת טיפול מנואלית ( ידנית ), יפנית. השם בעצם מגדיר את הטכניקה שי – אצבע, אצו – לחץ. זהו שם חדש לטכניקת טיפול ידנית. לכל אחד מאיתנו יכולת ריפוי במגע או תגובה למגע. זו תכונה אנושית אשר בעשורים האחרונים החילונו להבין ולחזור אליה. בטכניקה זו משתמשים באצבע או חלקי היד או הרגל של המטפל, על מנת ללחוץ על אזורים ונקודות בגופו של המטופל. וזאת על מנת לסדר ולאזן את המבנה הפיזיקלי של הגוף ולהזרים את האנרגיה הפנימית – Ki(ביפנית),Qi(בסינית) ולהשיב לגוף את האיזון וההומאוסטאזיס. דבר אשר יגרום להשבת המצב הבריאותי התקין, במידה והאדם חלה, או לשמר את המצב הבריאותי התקין באנשים בריאים (משמע רפואה מונעת).
העוצמה של טכניקת השיאצו, בפשטותה. היא התפתחה משיטות עיסוי קדומות כמו אנמה ביפן, אנמו או טוי-נא בסין, בהם משתמשים בטכניקות של שיפשוף וחיכוך, טפיחה, סחיטה, הקשה, משיכה, דחיפה, על מנת להשפיעה על הזרימה במערכת השלד והשרירים. לעומת טכניקות "אגרסיביות" אלה, השיאצו הרבה יותר נינוח, יוצרים לחץ, "ונחים בתוך הנקודה", מרפים לאט ושוב לוחצים ושוב נחים. הכל באיטיות נינוחות וללא תנועות אגרסיביות. הלחיצות יכולות להתבצע עם האצבע, הזרוע, המרפק, השוק, הברך, כף היד כולה וכף הרגל. לעיתים מבצעים גם מניפולציות של  סיבסוב או תנודות קלות מאוד. אף על פי שלצופה מהצד יראה הטיפול כנעשה, בעצלות משהו. התנועות והלחיצות הקלות הללו מפעילות ויוצרות תגובות חזקות בתוך הגוף ברמת האנרגיה.
תוכנית הלימוד :

 

איבחון

 
תיאוריה:  

 

זן שיאצו וטאו שיאצו - ע"פ שיזוטו מצונגה וריוקו אנדו

 

 

 

MT104 איורוודה - 78 ש"ל - 4 נק' קרדיט (מודול בחירה בקבוצה זו)
איורוודה הינה אחת מהדיסציפלינות העתיקות של רפואת המזרח לשימור איכות חיים ולאריכות חיים. התפתחה ומושתת על פילוסופית החיים ההודית. זהו ידע עמוק המועבר מדור לדור לשימור בריאות טובה, לריפוי מחלות ולהשגת איזון בין הגוף - נפש - ורוח. במרכזה הדוקטרינה הנקראת - Tri-dosha שהן שלוש האנרגיות הויטאליות - Vatha, pitta, Kapha המקושרות ל- PanchaMaha Bhootha שהם חמישה יסודות - אתר, אויר, אש, מים ואדמה. תורת האיורוודה מחנכת ומלמדת את סודות החיים המאפשרים לנו להתמקד ביכולת הריפוי הפנימית.
הקורס מספק הבנה ברורה של העקרונות הבסיסיים בתורת ריפוי זו הכוללת מבחינה תיאורטית את האנרגיות הויטאליות, הרקמות, המטבוליזם ומבחינה פרקטית נלמד ליישם את טכניקת העיסוי ונסך השמן, הנפוצות במכוני SPA, הידוע כעיסוי איורוודי ונסך שמן על העין השלישית. בקורס נגע גם בשיטות האחרות אשר האירוודה מחנכת להן והם התזונה, צמחי מרפא ויוגה.
בחלק היישומי נלמד את תהליכי הכנת השמן לטיפול, הכנת מרתחים ומישחות צמחי מרפא לטיפול, כמו כן נלמד את טכניקות העיסוי ונסך השמן.

תוכנית הלימוד כוללת:

 

 

תיאוריה

 

יישום הטיפול

 


יישום טכניקות עיסויי איורוודי שמנים מחוממים הנהוגות באתרי ומכוני SPA.

 

 

MT105 רפלקסולוגיה - 78 ש"ל - 4 נק' קרדיט (מודול בחירה בקבוצה זו)
רפלקסולוגיה הינה שיטת איבחון וטיפול מהפופולריות בתחום הטיפולים ההוליסטיים, ברפואה המשלימה. העיקרון מאחורי הרפלקסולוגיה הינו, הבנת האיברים הסומטוטופיים בגוף האדם, והיכולת לטפל באיברים והמערכות בגוף על ידי סטימולציה באזורי הרפלקס באיברים הסומטוטופיים הראשיים - כפות ידיים, כפות רגליים ואוזן חיצונית. הרפלקסולוגיה הינה תורת טיפול עתיקה וידועה עוד בעולם העתיק - מיצרים, הודו וסין. בעזרת הרפלקסולוגיה ניתן להחזיר את האיזון לגוף ולנפש, טיפול ומניעת מחלות, על יד הפחתת המתח והסטרס ושיפור הזרימה בגוף.
קורס רפלקסולוגיה זה הינו קורס בסיסי המעניק למטפל את הטכניקות הבסיסיות הטיפוליות והאיבחוניות הנהוגות באתרי ומכוני SPA.

 

                  o מערכת התנועה - שרירים ושלד
                  o מערכת אנדוקרינית
                  o מערכת העצבים
                  o מערכת הנשימה
                  o מערכת קרדיו-ואסקולרית
                  o מערכת השתן, המין והרבייה
                  o מערכת העיכול
                  o מערכת הלימפה ומערכת החיסון